Naposledy zobrazené

NANOGEN VLASOVÉ RASTOVÉ SÉRUM PRE MUŽOV 30ml

NOVINKA
Cena 36.00
Pôvodná cena 40.00
Zľava 10.00 %
Záručná doba 24 mesiacov
Výrobca Nanogen
Kód produktu SerumMuz
Dostupnosť nie je skladom
KS

Sérum s rastovým faktorom derivovaným z rastlín

Šetrné, rastlinné sérum s sh-VEGF rastovým faktorom.
Redukuje stratu vlasov a napomáha ich rastu.
Nedráždiaca receptúra na každodenné použitie.

- Obnovuje a podporuje zdravý rast vlasov
- Chráni folikuly pred poškodením voľnými radikálmi
- Udržiava vlasové rastové signály v prirodzenej rovnováhe
- Klinicky preukázané výsledky pre riedke vlasy
- Vhodné ako samostatná liečba, či v kombinácii s inou podpornou liečbou - Minoxidil*
- Dermatologicky testované pre citlivú pokožku hlavy

* Nanogen na základe laboratórnych testov získal od príslušných regulačných orgánov UK oficiálne potvrdenie, že všetky Nanogen produkty sú vhodné pre pacientov podstupujúcich liečbu Minoxidilom. Všetky Nanogen produkty boli testované dermatológmi.

 • Je vhodné a bezpečné používať Nanogen Sérum s rastovým faktorom každý deň?
  Áno je. Sérum s rastovým VEGF faktorom je navrhnuté tak, aby bolo najšetrnejšie a najúčinnejšie pri použití 1 krát denne.
 • Mal by som si pred použitím Nanogen séra umyť vlasy?
  Vlasy si môžete umývať tak, ako vám vyhovuje. Nepotrebujete si ich však umývať pred každou aplikáciou Nanogen séra. Nanogen doporučuje používaťŠampón proti vypadávaniu vlasov na dôsledné vyčistenie vlasov a pokožky pre optimálne výsledky následnej terapie. 
  Môžete však použiť bežný šampón. Dbajte na to, aby pred aplikovaním séra bola vaša pokožka vždy suchá.
 • Čo ak omylom aplikujem príliš veľa alebo naopak príliš málo?
  Sklenená pipeta umožňuje odmerať presné množstvo aplikovaného roztoku. Pred aplikáciou sa vždy presvedčte, či je objem roztoku v pipete 1ml. Pokiaľ si nie ste istí, koľko prípravku ste aplikovali, radšej neaplikujte viac. Namiesto toho počkajte do ďalšej aplikácie a tentoraz dôsledne dodržte odporúčané aplikované množstvo.
 • Čo ak aplikáciu zmeškám alebo vynechám?
  Pokiaľ zmeškáte, počkajte až do času ďalšej aplikácie a pokračujte štandardnou doporučenou dávkou. Nikdy neaplikujte viac ako 1ml. Ani keď aplikáciu vynecháte. Jednoducho pokračujte v terapii, ako keby ste nič nezmeškali.
 • Je vhodné používať Nanogen sérum súbežne s terapiou Minoxidilom, Finasteridom alebo inými topickými prípravkami?
  Áno, Nanogen sérum s rastovým faktorom je vhodné aj ako doplnok v kombinácii s inými prípravkami. Doporučujeme sa však vždy pred nasadením akejkoľvek liečby poradiť s lekárom.
 • Aké sú vedľajšie účinky používania Nanogen séra?
  Nanogen sérum nemá žiadne vedľajšie účinky. Nedochádza ani k vysušovaniu ako u Minoxidilu, keďže Nanogen sérum je roztok na vodnej báze aneobsahuje alkohol.
 • Aké výsledky by som mal očakávať? Ako zistím, že zaberá?
  Rast vašich vlasov bude udržiavaný a vypadávanie zredukované. Časom vaše vlasy získajú viditeľne hustejší a zdravší vzhľad. Po niekoľkých týždňoch používania mnoho ľudí spozoruje nepatrné ubudnutie vlasového porastu nazývané ‘shedding’, je to však normálny jav, ktorý je iba dočasný a po krátkom čase sa opäť stratí. Merať progres vašich vlasov denne je náročné. Množstvo vypadnutých alebo obnovených vlasov sa nedá presne spočítať. Zmena pozorovateľná voľným okom je reálna približne v dvojtýždňových intervaloch a až po fáze ‘shedding’, keď sa cyklus vašich vlasov vráti do normálu.
 • Za ako dlho uvidím výsledky?
  Zlepšenie by ste mali pozorovať po 4-6 mesiacoch kontinuálneho používanie.
  Počas tohto obdobia sa môže vyskytnúť dočasné a nepatrné ubudnutie vlasového porastu, čo je však u väčšiny ľudí bežný jav, ktorý postupne vymizne. Dočasná strata vlasov, nazývaná ‘ shedding’, sa u každého človeka líši a u niektorých ani nenastane. Zvyčajne začína po 3-4 týždňoch a trvá približne ďalšie 3-4 týždne.
 • Ako dlho by som mal Nanogen sérum používať?
  Tak ako pri všetkých produktoch proti vypadávaniu vlasov, pre docielenie maximálnej efektivity je potrebné dodržanie kontinuality používania. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov Nanogen doporučuje nepretržitú starostlivosť.

aný z rastlín, ktorý v kombinácii s ďalšími aktívnymi zložkami zvyšuje liečebný účinok. Rast zdravých vlasov je riadený prirodzeným cyklom, u každého jednotlivého vlasu v rôznom štádiu. Nanogen sh-VEGF komplex špeciálne podporuje a chráni vlasy a ich zdravý rast v každej fáze prirodzeného cyklu.

serum4 resized crop

Ako prírodný VEGF pôsobí na vlasy?

Pre rast vlasov ako súčasť ich prirodzeného cyklu a pre rast nových vlasov je potrebná stimulácia rastovej fázy vlasu nazývanejAnagén. Požadované sú 3 stupne v rámci anagénnej fázy a zdravého rastu vlasov:

SERUM-2014-bottle-women2Proliferácia buniek
Základ vlasových folikulov obsahuje formu kmeňových buniek nazývanú kožná papila; tieto bunky sa potrebujú rýchlo rozmnožovať, aby vytvárali bunky, ktoré formujú vlas. 
Proliferácia teda šírenie buniek vyžaduje dostatočnú výživu a okysličenie, VEGF spôsobuje vazodilatáciu a zvyšuje prietok krvi, čím podporuje tento rast.

Presun buniek (bunková migrácia)
Keď sú dané bunky rozmnožené musia sa presunúť do určitých pozícií, aby vytvorili štruktúru vlasu. To znamená, že potrebujú medzi sebou komunikovať a organizovať svoju “bunkovú konštrukciu” pre aktiváciu pohybu. 
VEGF zvyšuje produkciu glykoproteínu v niektorých bunkách, tieto glykoproteíny umožňujú bunkám komunikovať, pohybovať sa a vzájomne k sebe priliehať. VEGF funguje v určitých prípadoch ako signál pre samotnú migráciu a zvyšuje vazodilatáciu umožňujúc tak pohyb buniek.

Angiogenéza
Rast vlasov si vyžaduje dostatočnú výživu a okysličenie, preto nové drobné krvné cievy sa formujú, aby vyživovali rastúce vlasy. Tento proces na nazýva Angiogenéza.
VEGF podporuje angiogenézu v nových vlasových folikuloch, ale taktiež v už existujúcich vlasoch, ktorým sa nedostáva dostatočné okysličenie. VEGF tiež vytvára ďalší podnet nazývaný oxid dusnatý, ktorý spôsobí rozšírenie už existujúcich krvných ciev a lepší prietok krvi tam, kde je to potrebné.

Hormón nazývaný dihydrotestosterón (DHT) signalizuje koniec fázy rastu vlasu a spôsobuje krátku prechodnú fázu nazývanú Katagén. Je vytvorený z Testosterónu enzýmom 5α reduktázy. Mnoho zložiek, ako finasterid majú za cieľ blokovať túto reakciu a tak zastaviť signál ukončujúci fázu rastu. DHT funguje tým spôsobom, že aktivuje celý rad génov s cieľom spôsobiť umŕtvenie buniek vlasových folikulov a tým stratu vlasov. VEGF dočasne potláča tieto gény a pomáha chrániť vlasy pred predčasným vypadávaním.

Potom, ako vlasy prirodzene vypadajú, dostávajú sa do fázy s názvom Telogén. VEGF redukuje čas, ktorý vlasy strávia v Telogéne stimuláciou génov pre opätovný vstup do rastovej fázy nazývanej Anagén.


 

Vaše meno:


Váš e-mail:   


Váš telefón:   


Správa:   


Opíšte bezpečnostný kód:   
nový kód