Nájdete u nás všetko potrebné vybavenie pre kozmetické, pedíkérske, kadernícke a nechtové salóny a to všetko za priaznivé ceny.                                  

   Centrum vybavenia kozmetických a kaderníckych salónov...

   +421 903 459 677

MELATULINE® PRÍRODNÝ BYLINKOVÝ BOTOX / SPILANTHES ACMELLA EXTRACT /

MELATULINE prirodny efekt botoxu

Spilanthol izolovaný z Acmella oleracea je prírodný N-alkylamid, ktorý vykazuje viacsmernú biologickú aktivitu, vrátane antibakteriálnych, protizápalových, analgetických, antifungálnych a antihistamínových vlastností. Acmella oleracea (syn. Spilanthes Oleracea, Jambu, Spilanthes Acmella) je tropická rastlina, nazývaná rastlina proti bolesti zubov alebo bylinný botox. V Poľsku je v poslednom čase známe jeho ekologické pestovanie v Podlesí.

V kozmetickom priemysle je obzvlášť zaujímavá schopnosť spilantolu znižovať svalové napätie, čo následne znižuje počet a hĺbku mimických vrások. Práve vďaka tejto vlastnosti je kozmetika s obsahom spilantolu označovaná ako PRÍRODNÝ BYLINNÝ BOTOX. Koncentrovaný extrakt z nadzemných častí rastliny Acmella oleracea s obsahom spilantolu vo vhodnej koncentrácii má napínacie a spevňujúce vlastnosti. Uvoľnením tvárových svalov pomáha vyhladzovať a redukovať viditeľné vrásky, ktoré sú čiastočne spôsobené stiahnutými alebo kŕčovitými svalmi. Okrem blokovania sťahovacej aktivity tvárových svalov má spilantol aj vyživujúci účinok (antibakteriálny, protizápalový, antioxidačný). Stimuláciou fibroblastov ich stimuluje k produkcii elastínu a kolagénu.

Znižuje tiež kožné defekty spôsobené poškodením slnkom, znečistením životného prostredia či úbytkom podkožného mäkkého tkaniva.

Ošetrenie zamerané na zlepšenie stavu pokožky tváre spočíva vo vonkajšej aplikácii prípravku (sérum, krém, gél), čo umožňuje eliminovať nepríjemné účinky intramuskulárnych injekcií (napr. začervenanie v oblasti vpichu, mikroflómy) .

Vďaka zdokumentovaným analgetickým, protizápalovým a lokálnym anestetickým vlastnostiam sa extrakt s obsahom spilantolu používa ako súčasť zubných pást a analgetických dentálnych gélov.

Spilanthol navyše zlepšuje vstrebávanie ďalších aktívnych zložiek kozmetického prípravku, čo prispieva k zvýšeniu účinnosti kozmetického prípravku a zníženiu výrobných nákladov.

 

Filter
Cena